Edelrid 2021 Kemerleri ve RFID Teknolojisi

Edelrid 2021 Kemerleri ve RFID Teknolojisi

Ocak 11, 2021 0 Yazar: admin

Edelrid’in 2021 yeniliklerinden bahsetmeden önce RFID teknolojisi nedir biraz bundan bahsetelim.

RFID Temazsız bir şekiklde ürünlerin KKD numaralarının interaktif ortama aktarmasına yarayan bir teknoloji. RFID sayesinde ürünlerin denetlenmesi daha kolay hale gelip, malzeme karnesini interaktif olarak yapabiliyorsunuz.

2021 yeniliklerinin bir çoğu EDELRID ürünleri RFID teknolojisine sahip ürünler ile gelmekte. Bunun için sadece RFID okuyucuya  ve RFID özelliği olan ürünlere (sticker vb. ürünlerle bu özellik eklenebilmekte) sahip olmanız yeterli olacak.

RFID okuyucuyu GEAR PILOT isimli uygulama ile beraber kullanıp malzeme bakım ve kontrol işlemlerinizi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. GEAR PILOT isimli uygulamanın detaylı incelemesini yakın bir zamanda yayınlayacağım, şimdilik   buraya tıklayarak  inceleyebilirsiniz.

Genel RFID kullanımı için videoya göz atabilirsiniz.

2021 Edelrid Yenilikleri Nelerdir ?

1-) Yeni EDELRID VERTIC Üçlü Kilit İple Erişim Koşumu

RFID sistemine sahip yeni Edelrid Vertic yeni CRUISER göğüs jumarı ile beraber gelmekte. Aynı zamanda tamamen siyah olan bir model ile beraber gelmiş. Ayrıca yeni VERTIC İple Erişim için gerekli EN standartları ile beraber artık ANSI standartına sahip.

 

2-) VEKTOR X ve VECTOR Y Koşum

Daha hafif ve daha çok hareket imkanı sunan iple erişim kemerleri VECTOR X ve VECTOR Y, RFID teknolojisi ile beraber 2021 yılında bizimle beraber olacak. Malesef bu ürünler ANSI standartlarını geçememiş sadece EN standartları ile bizimle. Bu da güvenilirlik konusunda biraz sorgulama sebebi.

 

3-) FLEX LITE İskele Kemeri

Her ne kadar EDELRID iskele kemeri ismini versede yüksekte çalışma standartlarına sahip bu kemer, oldukça hafif ve rahat kullanım için tasarlanmış. Aynı zamanda düşüş durdurucu lanyart sistemi kemere monte edilmiş bir şekilde gelmekte.

 

Tüm bu ürünlerin piyasaya çıkma tarihi EDELRID tarafından Nisan 2021 olarak planlanmış. Tabiki Avrupa ve Amerika çıkış tarihleri bu şekilde, Türkiye’de bu ürünleri görmemiz çok uzun zamanımızı alabilir.

RFID Teknolojisi ile beraber EDELRID yenilikleri oldukça etkileyici, umarım kullanım sonrası yorumları başarılı olur. Özellikle hafiflik konusunu asla elden bırakmayan EDELRID tasarım olarak da bizi oldukça etkiledi.