İple Erişim Ekipmanları Hakkında

İple Erişim Ekipmanları Hakkında

Aralık 11, 2020 0 Yazar: admin

İple Erişim mağaracılıktan gelen malzemeler ile ilerlese de, günümüzde birçok ekipman üreticisi İple Erişim endüstrisinin özel endüstriyel ekipmanlara sahip olma ihtiyacını fark etti. Bir kaç ekipman yazısını incelemek için malzeme isminin üzerine tıklayabilirsiniz.

Ayak Bağı için buraya.

Petzl Tibloc için buraya.

 Çekiç Çeşitleri için buraya.

Kong SPIN Kask için buraya.

CT Sparrow iniş aleti için buraya.

Petzl Rig iniş aleti için buraya.

Petzl ASTRO Kemer için buraya.

SKYLOTEC Epic için buraya.

Black Diamond Karabinler için buraya.

Petzl Kask Aksesuarları için buraya.

Petzl Pantin için buraya.

İple Erişimde, ekipmanlarımız bizim için her şeyden önemlidir!

 

Tedarikçiden bir İple Erişim ekipmanı sipariş edildiği andan itibaren, o tek parça malzeme için bir tutanak oluşturulur. Her bir malzeme parçası için kaydedilen bilgiler, satın alma tarihini, üretim tarihini, özel kimlik numarasını, rengini, malzemesini, tedarikçisini, üreticisini, servis tarihini, kırılma mukavemetini, sahip olduğu sertifikaları ve çıkarıldığı tarihi içerir.

 

Tüm bu ayrıntılara ek olarak, her malzeme parçasının kendi denetim geçmişi de var. Denetlendiği tarih, sonuçların ne olduğu ve denetimi kimin gerçekleştirdiği. Bunlara ek olarak, bu ekipmanın hangi şantiyelerde bulunduğu ve depomuza geri gelmeden önce ne kadar süredir kullanıldığını da not ediyoruz. Kelimenin tam anlamıyla, bu sistem bu şekilde yönetilmelidir, böylece herhangi bir ekipman parçasını alırsanız, size geçmişini, nerede olduğunu, ne kadar süredir kullanıldığını ve kaç kez denetlendiğini söyleyebiliriz.

 

Tüm İple Erişim ekipmanı her altı ayda bir veya bir işte her taşındığında veya satın alındığında tam olarak incelenmelidir. İncelemeyi geçemeyen herhangi bir ekipman emekliye ayrılır, daha sonra onarılır, geri dönüştürülür veya çöpe atılır.

 

İple Erişim Çalıştırma Prosedüründe, İple Erişim ekipmanının her bir parçasının nasıl denetleneceğine ilişkin bir döküm vardır. Üretici firma, malzeme parçalarının nasıl çalışması gerektiğini, neye benzemesi gerektiğini ve bu donanım parçasının artık kullanılabilir olup olmadığına nasıl karar verileceğini açıklar.

 

İzlediğimiz bir diğer önemli prosedür de TÜM ekipman, üretici talimatlarına göre kullanılması gerektiğidir. Bu üretici firma tarafından basılıdır ve sahada, ofiste ve ekipman depolama alanında belirtilir. Bu şartnamelerin dışında hiçbir ekipman kullanılamaz. Teknisyenlerin herhangi bir ekipman parçasını kullanma konusunda kendilerini güvende veya yetkin hissetmemeleri durumunda bir L3 iple erişim teknisyeni tarafından eğitim verilir.

Ekipmanımızı nasıl koruduğumuz, sakladığımız ve denetlediğimizin yanı sıra ekipmanımızı nasıl kullandığımız, İple Erişim sertifikasyon sisteminin güvenlik sistemine katkıda bulunur. Ekipmanın nasıl doğru şekilde kullanılacağını öğrenmek, İple Erişim eğitimi sırasında kapsamlı bir şekilde öğretilir; ancak, bakım ve ekipman prosedürleri bir İple Erişim şirketinin Üretici Firma Talimatlarına uyması şeklinde gerçekleşir. Sahada İple Erişimi kullanmayı düşünüyorsanız, çalıştığınız firmanın malzeme karnelerini isteyebilir ve bu konuyu sonuna kadar irdeleyebilirsiniz.