Mağaracılık İçin Şambrel Lastiği ( Snoopy Loops )

Share

Evet, arkadaşlar bugün mağaracılık için bedava ulaşabileceğiniz bir malzemeden bahsedeceğiz, herhangi bir oto lastikçiye gidip istediğinizde patlak bir şambrel lastiğini size seve seve verecektir. Genelde otomobil için olanlar işinize daha çok yarayacaktır, daha küçük işlerde kullanmak üzere dağ bisikleti iç lastiklerini tercih edebilirsiniz.

Hazırlık aşamasını tek tek anlatmayacağım, çünkü iki aşamadan oluşuyor. Gidip aldığınız şambrel lastiğini yuvarlak olacak şekilde kesip iyi bir temizlik yapmanız yeterli olacaktır. Kesim aşamasının sonucunu fotoğraflardan görünce çok rahat anlayacaksınız.

Kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse:

  • Mağara dalışı sırasında hortumların bir arada tutulmasını istediğinizde.
  • Kaskınıza, kafa lambası dışında lambaları tutturmak ve istediğinizde sökmek için.
  • Anahtarınızı SRT setinizden ayrı olarak kolunuzda taşımak istediğinizde.
  • Çizmenizin içine daha az su girişi olmasını istediğinizde.

Şimdilik, bu kadar aklımıza geldi, fakat bu liste uzar gider, güvenlik ihlali yaratmayacak şekilde istediğiniz alanda kullanabilirsiniz, oldukça sağlam ve yeterince esnek yapıya sahip bir malzemeye bedava ulaşmak olabildiğince eğlenceli.

Bu arada şambrel dilimize Fransızcadan chambre de l’air(hava odası)’den kopyalanmış bir kelimedir.  Ayrıca “şamyel” olarak hitap eden bir çok insana rastlayabilirsiniz, şaşırmayın.

Ayvaini gibi bir mağaraya girerken bunun sağlam olanını şişirip girebilirsiniz, yine de bot kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.mağara lastik

Bu arada artık dupleks lastikler çıkalı şambrel lastiği azaldı şimdiden alıp kulübünüze yada derneğinize stoklayabilirsiniz.

Fotoğrafları inceleyip daha iyi bir sonuç alabilirsiniz, şimdilik bu kadar kendinize iyi bakın….
şambrel
mağaracılık anahtarçizme şambrel

Comments are closed.