Tırmanış Gözlüğü

Share

Tırmanış gözlüğünden bahsetmeden önce, Spor tırmanış söz konusu olduğunda, bildiğimiz markaların çoğu tırmanış sırasındaki güvenliği ve konforu devamlı geliştirmekte. Fakat yeri geldiğinde saatlerce aşağıda bekleyip boynunu feda eden güneşin alnında saatlerce su içmeden duran, kolu ağrıdan çatlasa da sizin güvenliğinizi düşünen emniyetçi arkadaşınız hiç bir zaman daha konforlu iş yapamamakta.

 

Tabiki biraz abartı bir tabirle belirtmiş olsakta bu arkadaşın düşünülüp en azından boyun ağrılarının giderilmesi için yapılan bu ürün, tırmanış sporunun gelişmesi ve popülerleşmesi sonucu her an her konforun gözlemlendiği anlamına gelmekte.

 

Ürünümüzün en çok tanınan üreticisi olan Belay Optic Glasses, güvenilirlik yönüyle ön plana çıkmıştır.

Tırmanış gözlüğü

Ve firma bize neden bu ürünü çıkardığını şu şekilde açıklamıştır ;

 

Boyun ağrılarından dolayı tırmanışı asla kaçırmayın.

 

Reçeteli gözlüğünüzü veya güneş gözlüğünüzü asla çıkarmayın.

Lütfen kendinizi garip bir böcek türü olarak hissetmeyin, çünkü olası tehlikelerden kaçarken bu gözlük size daha geniş görüş alanı sağlayacaktır.

Patentli ayarlanabilir bu gözlük görüş alanınızı, sizin yüz yapınıza göre kolayca ayarlamanızı sağlayacaktır.

 

İşin en güzel tarafı, bu tarz işler için üretilen ilk ürünler genelde direk gözlük olarak gelmekte ve siz kendi güneş gözlüğünüzü veya numaralı gözlüğünüzü kullanmak yerine özelliklerini çok bilmediğiniz o gözlükleri kullanmak zorundaydınız.

İlk tırmanış gözlüğü

Bu ürün sayesinde istediğiniz gözlüğünüze klipsli yapısı sayesinde tutturup, istediğiniz açıyı ayarlayabilirsiniz. Üstelik asla gözlük camınızı çizmemekte.

 

Camlarıda olası küçük taşların veya toprakların düşmesi halinde zarar görmemesi için oldukça sert ve dayanıklı tasarlanmış.

Firma hoşunuza gitmeyen bir özellik gördüğünüzde uyarmanızı özellikle istemekte. Çünkü bu şekilde eski işlevsiz gözlüğünü geliştirerek bu ürünü piyasaya sürmüş.

Ayrıca ürün risksiz garanti ile gelmekte, yani aldınız ürünü denediniz ve hoşunuza gitmedi. Eğer kırıp çizmezseniz tekrar gönderip paranızı iade alabilirsiniz.

 

Üzücü tarafı bu ürünün Türkiye’de bir bayisinin olmaması. Fakat kim gelmesi için 20 gün beklediği ürünü tekrar gönderir bilmiyoruz. Ürünü direk internet sitesinden satın alıp ptt kargo aracılığıyla ülkenizde teslim alabilirsiniz.

 

Ürün temizlik bezi, yedek sıkıştırma lastiği ve gözlük kabı ile gelmekte.

Belay Optics Belay Glasses

Ve ABD fiyatı : 75 USD

 

Comments are closed.